Laserowe leczenie żylaków kończyn dolnych metodą EVLT

metoda-evlt

Zabieg laserowego leczenia żylaków

Zabieg trwa ok.45 minut i wykonuje się go pod kontrolą ultrasonograficzną. Zwykle wystarczy zamknięcie żyły odpiszczelowej w odcinku między kolanem a pachwiną. Po nakłuciu tego naczynia igłą, do jego wnętrza wprowadza się światłowód i wykorzystując zamianę energii lasera w ciepło powoduje się gwałtowne odparowanie wody ze sciany zmienionego chorobowo naczynia, co powoduje jego zamknięcie i wyłączenie z obiegu krwi. Zabieg wykonywany jest w bezpiecznym dla chorego znieczuleniu miejscowym. U niektórych chorych (ok.30%) może być konieczne uzupełnienie zabiegu skleroterapią lub metodą miniflebektomii.

Skuteczność tego sposobu leczenia wynosi według piśmiennictwa naukowego ok. 98% i jest wyższa niż w przypadku tradycyjnego leczenia chirurgicznego.

Zalety leczenia zylaków metodą EVLT

Wielu chorych ze względu na wysokie ryzyko do tej pory nie mogło być operowanych. Były to osoby starsze, pacjenci ze schorzeniami układu krążenia,układu oddechowego czy z cukrzycą. Kolejna grupa to chorzy z owrzodzeniami podudzi oraz stosujący na stałe leki hamujące krzepnięcie. Dla tych pacjentów leczenie z użyciem lasera może to jedyna możliwa i w pełni skuteczna metoda leczenia.

Chory unika pobytu w szpitalu oraz nielubianego przez pacjentów znieczulenia zewnątrzoponowego, trudnego do wykonania u chorych ze zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa. Powikłania są rzadkie. Zwykle ograniczają się do kilkudniowego odczynu zapalnego. Bezpośrednio po zabiegu chory wychodzi do domu i wraca do pełnej aktywności.

Pacjent unika długotrwałej rekonwalescencji i kilkutygodniowej niezdolności do pracy. Następnego dnia po zabiegu jest w stanie wrócić do normalnych obowiązków zawodowych. Jest to więc doskonała metoda leczenia również dla osób aktywnych, czynnych zawodowo.

Brak cięć skóry gwarantuje doskonały efekt kosmetyczny, niemozliwy do osiągnięcia innymi metodami.

Więcej informacji : zylaki-laserowo-kielce.pl