O serwisie

Nasz cel

Na naszej stronie pragniemy przybliżyć Państwu najnowsze, małoinwazyjne, sposoby leczenia żylaków kończyn dolnych oraz ich powikłań. Metody te łączy tendencja do jak najmniejszej ingerencji w organizm chorego. Powoduje to szybki powrót do zdrowia i do normalnej aktywności, zmniejsza liczbę powikłań oraz daje lepszy efekt kosmetyczny. Dzięki tym sposobom możliwe jest skuteczne i szybkie leczenie tych chorych, którzy do tej pory byli dyskwalifikowani z leczenia zabiegowego z racji towarzyszących schorzeń lub podeszłego wieku.

Małoinwazyjne metody leczenia

Na szczególną uwagę zasługuje laserowe leczenie żylaków metodą EVLT, wypierające na całym świecie klasyczne zabiegi chirurgiczne. Kolejnym sposobem leczenia zdobywającym coraz większe uznanie jest skleroterapia. Wreszcie inne metody: terapia lekowa, miniflebektomia, klasyczne leczenie operacyjne, wyroby uciskowe to również ważne elementy terapii, często stosowane zamiennie i nawzajem się uzupełniające.

Nasz zespół proponuje kompleksowe leczenie schorzeń układu żylnego , podparte rzetelną wiedzą i doświadczeniem oraz indywidualne dla każdego chorego podejście.